Чи входить лікарняний до стажу?

Чи входить лікарняний до стажу?

Який день вважати останнім днем страхового стажу той, який передував дню хвороби, останній день бюлетеня або день призначення допомоги? Останнім днем страхового стажу буде день, що передував дню хвороби. Страховий стаж для розрахунку лікарняного визначають на день настання страхового випадку. Такий порядок закріплений у пункті 7 Правил підрахунку і підтвердження страхового стажу, затверджених наказом Мінзравсоцразвітія Росії від 06.

02. 07 91 (далі Правила). Чи потрібно для підтвердження стажу вимагати у співробітника представити документи, що колишній роботодавець платив з виплат на його користь внески до ФСС? Ні, не потрібно. Страховий стаж визначають за записами в трудовій книжці, а за її відсутності за трудовими договорами, довідками, виданими співробітникам на попередніх роботах, і т. д. (п.

8 Правил). Виплата лікарняних посібників при наявності у роботодавця заборгованості по внесках до ФСС ніяк не обмежується. Чи входить до страхового стажу співробітника час відпусток по догляду за дитиною, а також відпусток за свій рахунок? Так, час цих відпусток входить до страхового стажу. Адже його визначають виходячи з тривалості всіх періодів роботи за трудовим договором.

А трудовий договір продовжує діяти і в період перебування співробітника у відпустці по догляду за дитиною, і в період відпусток за свій рахунок. Підстава статті 128 і 256 Трудового кодексу. Той факт, що внески до Фонду соціального страхування за співробітника в цей період через відсутність у нього доходу фактично не сплачуються, значення не має. У трудовій книжці є запис про період навчання співробітника в інституті на денному відділенні.

Чи враховувати цей час при підрахунку стажу? Ні, це час до страхового стажу для оплати лікарняного посібники включати не потрібно.

Час навчання в інституті до періодів, включених до страхового стажу, не відноситься (п. 2 Правил).

Крім того, студенти-очники також не є особами, застрахованими на випадок хвороби (ст. 2 Федерального закону від 29. 12. 06255-ФЗ). Під час навчання в інституті з виплат на користь студентів ЄСП не сплачується, тому вони не мають в цих періодах і права на отримання лікарняних посібників.

У нас працюють колишні військовослужбовці. Чи входить до стажу час їх служби? Раніше цей період враховувався при визначенні безперервного трудового стажу, виходячи з якого і визначали розмір допомоги з тимчасової непрацездатності (п.

5 ст. 23 Федерального закону від 27. 05.

98 76-ФЗ Про статус військовослужбовців). Однак з 2007 року час служби в збройних силах при визначенні страхового стажу до уваги не беруть. Разом з тим безперервний трудовий стаж все одно доведеться розрахувати. Якщо тривалість страхового стажу виявиться менше безперервного стажу, який застосовувався раніше для розрахунку лікарняного, то для розрахунку лікарняних беруть безперервний трудовий стаж на 1 січня 2007 року.

Підстава стаття 17 закону 255-ФЗ. Чи включати до страхового стажу період роботи в країнах колишнього СРСР, наприклад в Республіці Білорусь? Так, включати.

Час роботи за трудовими договорами в країнах колишнього СРСР, за винятком країн Прибалтики, входить в розрахунок тривалості страхового стажу (п. 6 Правил підрахунку і підтвердження страхового стажу, ст. 4, 6, 10 Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих -мігрантів від 15.

04. 94). У названому Угоді сказано, що трудовий стаж взаємно визнається державами сторонами.

При цьому працівники користуються соціальним страхуванням відповідно до законодавства, чинного на території сторони працевлаштування.

Чи входить лікарняний до стажу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты