Як отримати майнове відрахування?

Як отримати майнове відрахування?

Крім стандартних, професійних, соціальних податкових відрахувань положення глави 23 ПДФО НК РФ дають право платнику податку — фізичній особі отримати майнові відрахування і зменшити податкову базу по доходах, оподатковуваним по ставці ПДФО 13 відсотків. Ці вирахування застосовується, наприклад, у разі продажу або купівлі будинку, квартири, кімнати, дачі, земельної ділянки і пр. У статті фахівці 1С: ІТС розповідають про нововведення в порядку надання майнового відрахування з ПДФО. Федеральний закон від 23.

07. 2013 212-ФЗ (далі — Закон) вніс зміни до статті 220 частини другої НК РФ, а саме — уточнив порядок надання майнового відрахування з ПДФО. Більша частина змін відноситься до отримання вирахування при купівлі (будівництві) майна. Розглянемо їх докладніше.

Відповідно до діючої редакції НК РФ платники податків мають право отримати майновий вирахування з ПДФО по одному з об’єктів нерухомості при покупці (будівництві) житла в сумі фактично понесених витрат, але не більше 2 000 000 рублів (пп. 2 п. 1 ст. 220 НК РФ). Отже, якщо зараз платник податку придбаває об’єкт нерухомості меншої вартості, то залишок вирахування він не може використовувати. У зв’язку з внесенням Законом поправками, становище платників податків поліпшується.

З 1 січня 2014 вони зможуть переносити залишок вирахування на інші придбані об’єкти нерухомості до повного використання вирахування в установленому НК РФ межі 2 000 000 рублів. При цьому в новій редакції статті не врегульовано питання про те, чи можна використовувати залишок вирахування з нерухомості, купленої до 01. 01. 2014, при придбанні житла після зазначеної дати.

Незважаючи на те, що таких обмежень введеними поправками не передбачено, можна припустити, що спроба використати залишок вирахування в даному випадку викличе нарікання з боку податкових органів. Переглядів: 3674 Законом вводяться обмеження на отримання майнового вирахування з відсотків по позиках (кредитам), взятих на будівництво або придбання житла.

Тепер таке вирахування буде надаватися тільки по одному об’єкту нерухомості з суми відсотків, що не перевищує 3 000 000 рублів. Відзначимо, що поки іпотечні позичальники можуть без обмежень отримувати майнове відрахування з відсотків на погашення кредитів і позик на покупку (будівництво) житла. Зверніть увагу, що ці зміни не торкнуться відсотків за кредитами (позиками), виданих до 1 січня 2014 року. Переглядів: 3674 Відрахування по житлу, придбаному для дітей

Ще одна поправка в статті 220 НК РФ дозволить батькам (усиновлювачам, прийомним батькам, опікунам, піклувальникам) отримувати майнове відрахування в розмірі фактичних витрат при придбанні (будівництві) об’єкта нерухомості для їх неповнолітніх дітей, а також на погашення відсотків за кредитами (позиками), витраченим на таке придбання (будівництво). При цьому загальна сума відрахувань при купівлі (будівництві) житла як для себе, так і для дітей не повинна перевищувати 2 000 000 рублів. Переглядів: 3674 В даний час, якщо платник податків хоче отримати майновий вирахування не в інспекції, а за місцем роботи, то він має право звернутися за ним до одного з своїх роботодавців.

Поправки, внесені Законом, дозволять фізособам отримувати майнові відрахування як у одного, так і декількох роботодавців за своїм вибором. Для цього платник податку повинен надати в кожну організацію, де він працює, підтвердження права на відрахування від податкового органу.

У підтвердженні зазначається сума майнового відрахування, яку платник податків має право отримати у кожного податкового агента. Коментований Закон починає діяти з 1 січня 2014 року. Він поширюється на правовідносини з надання вирахування, що виникли після дня його вступу в силу.

Переглядів: 3674.

Як отримати майнове відрахування?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты