Як виплатити дивіденди?

Як виплатити дивіденди?

Антон, здравствуй1те! Дивідендом визнається тільки той дохід, отриманий акціонером (учасником) від організації при розподілі прибутку, що залишається після оподаткування (у тому числі відсотків за привілейованими акціями), за належними акціонеру (учаснику) акцій (часток), який виплачується пропорційно часткам акціонерів (учасників) у статутному (складеному) капіталі цієї організації. Отже, частина чистого прибутку товариства, розподілена між його учасниками непропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства, не визнається для цілей оподаткування дивідендами. Це призводить до того, що зазначені виплати в частині перевищення суми дивідендів, визначеної згідно з п. 1 ст.

43 НК РФ, враховуються при визначенні податкової бази по податку на прибуток, до якої застосовується ставка, передбачена п. 1 ст. 284 НК РФ. Згідно ст. 207 Податкового кодексу РФ платниками податків ПДФО визнаються фізичні особи, які є податковими резидентами Російської Федерації, а також фізичні особи, які отримують доходи від джерел в Російській Федерації, не є податковими резидентами Російської Федерації.

Відповідно до ст. 209 НК РФ об’єктом обкладення ПДФО є дохід, отриманий платниками податків від джерел в Російській Федерації та (або) від джерел за межами Російської Федерації для фізичних осіб, які є податковими резидентами Російської Федерації; від джерел в Російській Федерації для фізичних осіб, які не є податковими резидентами Російської Федерації. Пунктом 1 ст.

210 НК РФ встановлено, що при визначенні податкової бази враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в натуральній формі, або право на розпорядження якими в нього виникло, а також доходи у вигляді матеріальної вигоди, що визначається відповідно до ст. 212 НК РФ. Перелік видів доходів, які є доходами від джерел в Російській Федерації, встановлений п. 1 ст. 208 НК РФ і не є вичерпним. Відповідно до пп.

1 п. 1 ст. 208 НК РФ до доходів від джерел в Російській Федерації для цілей гл. 23 НК РФ ставляться в тому числі дивіденди і відсотки, отримані від російської організації, а також відсотки, отримані від російських індивідуальних підприємців і (або) іноземній організації у зв’язку з діяльністю її відокремленого підрозділу в Російській Федерації. При цьому відносно доходів від пайової участі в діяльності організацій, отриманих у вигляді дивідендів фізичними особами, які є податковими резидентами Російської Федерації, податкова ставка встановлюється у розмірі 9% (п. 4 ст.

224 НК РФ). Пунктом 2 ст.

214 НК РФ визначено, що якщо джерелом доходу платника податку, одержаного у вигляді дивідендів, є російська організація, то зазначена організація визнається податковим агентом і визначає суму податку окремо по кожному платнику податків стосовно кожної виплати зазначених доходів за ставкою, передбаченою п. 4 ст. 224 НК РФ, в порядку, визначеному ст.

275 НК РФ. Згідно ст.

43 НК РФ дивідендом визнається будь-який дохід, отриманий акціонером (учасником) від організації при розподілі прибутку, що залишається після оподаткування (у тому числі у вигляді відсотків за привілейованими акціями), за належними акціонеру (учаснику) акцій (часток) пропорційно часткам акціонерів (учасників) у статутному (складеному) капіталі цієї організації. Отже, Вам необхідно зібрати загальні збори, ухвалити рішення про виплати та їх розміри і перевести гроші на рахунок фізичних осіб.

Як виплатити дивіденди?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты